News nasze cele i oferta Jacht Akwen Galeria Kontakt Linki Świat Żagli w Oczach Dziecka  Styczeń 21 2020 21:11:40
Nawigacja
News
nasze cele i oferta
Jacht
Akwen
Galeria
Kontakt
Linki
Archiwum
Reklama
Pogoda w Pucku
Pielgrzymka Rybacka
Fonetyka Języka Kaszubskiego
Porty i Przystanie
Puck
Gdynia
Jastarnia
Hel
Gdańsk
Sopot
Kuźnica
Swarzewo
Rzucewo
Chałupy
Rewa
Osłonino
Kempingi Półwyspu Helskiego
Jurata
Kempingi Półwyspu Helskiego
kempingi

Kempingi Półwyspu Helskiego

 

U nasady Półwyspu Helskiego pomiędzy Władysławowem i Chałupami znajdują się kempingi. Przy niektórych z nich możecie znaleźć pomosty, do których można zacumować. Woda tutaj jest płytka a płycizna ciągnie się na znaczne odległości od brzegu. Dodatkowo we wszystkich są szkółki windsurfingowe i kitesurfingowe. Jest to zapewne przyczyną tego iż ten akwen, północno-zachodnia część Zatoki Puckiej należy do jednych z najbardziej intensywnie użytkowanych w Polsce, Europie a może nawet i świecie. Ruch na wodzie jest tu bardzo dynamiczny i gęsty. Każdego roku przybywa nowych adeptów kite- i wind- surfingu, a starych raczej nie ubywa. W wietrzne dni zobaczycie tu setki jeśli nie tysiące desek z żaglem i prawie tyle samo z latawcami. Na zamieszczonych zdjęciach przykład jak wygląda tu latem. Płycizny w tej części zatoki, ciągną się dość daleko w jej głąb i woda jest tu najcieplejsza latem a zimą najszybciej zamarza.

Na każdym z kempingów znajduje się zaplecze socjalne, jakiś bar / tawerna albo restauracja. Z każdego z kempingów jest bardzo blisko na bałtycką plażę. Wystarczy przejść przez drogę, tory i park. W tym miejscu półwysep jest bardzo wąski i od Bałtyku oddzielać was będzie niekiedy tylko 150 metrów. Więc warto tu zacumować w ciągu dnia na kilka godzin aby skorzystać, z pięknych piaszczystych plaż po północnej stronie półwyspu. W  tym miejscu jest ona dość szeroka z relatywnie małą liczbą jej użytkowników, z powodu braku miejsc parkingowych. Nie znajdziecie tu takich tłumów jak we Władysławowie, Jastrzębiej Górze czy Jastarni. Nie będziecie mieli też problemu ze znalezieniem miejsca dla siebie. Co prawda odczujecie dość sporą różnice w temperaturze wody pomiędzy zatoką a otwartym morzem.

Jeśli zdecydujecie się na wyprawę na którykolwiek z kempingów to radzę to uczynić najlepiej w bezwietrzny dzień, bądź gdy wiatr jest dość słaby. Wówczas, będziecie mieli więcej miejsca na wodzie. Radzimy przed przekroczeniem granicy mielizny opuścić żagle, wciągnąć nieco miecz i ster i dopłynąć do brzegu na silniku.

Uważajcie szczególnie na kitesurferów, ich latawce na bardzo cienkich ale mocnych linkach maja niekiedy 16 i więcej metrów kwadratowych i mogą wygenerować sporo mocy. Dlatego jeśli linki zahaczą o maszt, mogą go bez problemu złamać. Teoretycznie według kodeksu drogowego kitesurferów powinni wam ustąpić, niestety w tym miejscu jest wiele osób dopiero się uczących i to oni właśnie mogą być najbardziej niebezpieczni bo nieświadomi jeszcze.

 


Małe Morze - Nadzatokowa przystań Władysławowa.

Najbliżej władysławowa tuż u samej nasady Półwyspu Helskiego znajdziecie pierwszy z kempingów: "Małe Morze". Przy kempingu znajduje się mała przystań, która umożliwia dobijanie jednostkom o niewielkim zanurzeniu. "Małe Morze" jest chyba kempingiem najbardziej przyjaznym żeglarzom. Tu przy pomoście zawsze cumują jachty mieczowo-balastowe, omegi i motorówki.

Do samego pomostu prowadzi słabo oznaczony tor podejściowy. Recepcja kempingu, gdzie można uregulować należność za pobyt znajduje się w budynku na przeciw pomostu. W tym samym budynku znajdziecie mały sklepik spożywczy i bar / tawernę. Informacje na temat kempingu znajdziecie na stronie http://www.malemorze.pl

Zdjęcia z tego kempingu znajdziecie też w naszej galerii.

 

 

 

 

Kaper

Kolejnym kempingiem z pomostem jest Kaper. Tu też, samo podejście jest nieco głębsze aczkolwiek przy brzegu jest bardzo płytko. Osobiście przy samym pomoście nigdy nie widziałem żadnych jachtów. Zdjęcie obok pochodzi ze strony kempingu: http://www.kaperkemping.pl

 

 

 

 

 

 

 

Chałupy 3

Na przedłużeniu pomostu znajduje się tu bardzo dobra restauracja godna polecenia. Zdjęcie pochodzi ze strony:

http://www.chalupy3.pl

 

 

 

 

 

Solar

Kemping Solar jest bardzo nowoczesnym kempingiem z bardzo dobrym zapleczem. Prowadzi on na Bałtyckiej plaży znany chyba w całej Polsce beach bar. Bar ten w okresie wakacyjnym codziennie tętni życiem i ściągają tu tłumy z całej okolicy. Przy pomoście niejednokrotnie można zobaczyć sprzęt pływający.

Zdjęcie ze strony:

http://www.solar-windsurfing.pl

 

 

 

 

 

Ekolaguna

Kolejny kemping z pomostem ale tez mała plażą to Ekolagna

Zdjęcia ze strony:

http://ekolaguna.com.pl

 

Pozostałe kempingi to: ALbatros, Chałupy 6 i Polaris

http://chalupy6.com

http://www.polaris-chalupy.pl

 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Pogoda w Pucku
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie